קהילה – התאגדות המרכזים הקהילתיים בישראל פתחה את שנת הפעילות ביום עיון שהתקיים בפתח תקווה בשיתוף – מקפת – מרכזים קהילתיים פתח תקווה, אגף התרבות המקומי והיכל התרבות בפתח תקווה.

יום עיון מרתק, אקטואלי, מלא בתוכן רלוונטי, מרגש ומעורר למחשבה.

החל מדני רובס הנפלא – שהוכיח לנו שמשהו חדש קורה, המשך בעדי יפה בהרצאה מאירת עיניים, יריב עמית – שתמיד מחדש לנו והגב' איילה וול שהמחישה לנו איך עושים קהילה בעידן הקורונה.

יבואו כולם על התודה והברכה,

שנה טובה ומוצלחת

קורסים, השתלמויות וימי עיון

קורס דירקטורים מתקדם בשיתוף אוניברסיטת בר-אילן ואיגוד הדירקטורים ממשיך ובהצלחה רבה. מנהלי מרכזים קהילתיים מכל הארץ מגיעים מידי שבועיים – לומדים, חולקים ומיישמים.

קורס הדירקטורים

ביום שני ה-16.12.19 התקיים מפגש שלישי בקורס הדירקטורים שלנו. מפגש מעניין ומפרה. שלושה מרצים, כל אחד משכמו ומעלה – עו"ד איתן צחור אשר דיבר על היבטים משפטיים במיסוי , רו"ח אייל שרבי – בנושא תמחיר וחשבונאות ניהולית ורו"ח עברי ורבין – אשר דיבר על אחריות תאגידית ויצר שיח מעורר מחשבה עם המשתתפים. כבר מצפים למפגש הבא!

קהילה – התאגדות המרכזים הקהילתיים בישראל, בשיתוף מינהל חברה ונוער, משרד החינוך קיימה שני קורסים של מובילי קייטנות ברשויות המקומיות

הקורסים התקיימו ברמת גן ובאור יהודה. לשמחתנו הרבה בקורסים אלו הוכשרו עשרות מובילי קייטנות בישובים החברים בהתאגדות – בין היתר – רמת גן,
תל אביב, נתניה, כפר סבא, בת ים ואור יהודה.
הבוגרים זכו בתעודת "רכז קייטנה", לאחר שעברו הכשרה ובחינות על ידי מומחי משרד החינוך, בית-ברל והמרכז ללימודים אקדמיים.

זהו עוד מיזם משותף של ההתאגדות יחד עם מינהל חברה ונוער במשרד החינוך.

יריד קייטנות ומפעלי קיץ

מכל קצות הארץ התקבצו ובאו מנהלים, רכזים ומדריכים כדי לקבל את פני האביב והקיץ ו קייטנות הנלוות אליהם.

יריד מציגים עשיר ומפואר התקיים בבית דני, תל אביב, ובו שפע של אפשרויות ורעיונות לקייטנות ולמפעלי הקיץ.
היריד נערך זו השנה החמש עשרה ושותפים בו – ההתאגדות , החברה למתנ״סים, מינהל חברה ונוער ועיריית תל-אביב יפו.

מחברים קהילות בישראל

התאגדות המרכזים הקהילתיים בישראל ערכה את הכנס השנתי ה-25 באשדוד. ההתאגדות הינה הארגון המקיף והגדול ביותר העוסק בקהילה ובהפעלת מרכזים קהילתיים. אשדוד נבחרה להוביל את הכנס שעסק בנושא קיימות קהילתית בשל הניסיון והידע הרב שצברה בתחום. מעל 250 מנהלי מרכזים קהילתיים הגיעו מכל רחבי הארץ לכנס חשוב זה.
בכנס , נחשפו המשתתפים לזוויות השונות של הקיימות – החל מקיימות של זהויות ועד שמירה על הסביבה ועל העולם. מעבר להרצאות ולסדנאות, זכו המשתתפים בסיורים באתרים מיוחדים בעיר – בתי כנסת, מוזיאון הפלישתים ומוזיאון האמנויות וכן בסיור רגלי במרכז מחמלי ובנחל לכיש.
את האורחים הרבים ברכו ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר ויו"ר הוועד המנהל הנכנס של ההתאגדות – מר יאיר דמארי, מנכ"ל בית עמנואל.
בין דבריו של יאיר –

"… אנו פועלים מתוך תחושת שליחות ואמונה כי השלם גדול מסך חלקיו. כל אחת ואחד מאיתנו שותפים למהלכים אשר קובעים את איכות החיים שלנו כאן בשנים הקרובות. אנו כמובילי הקהילות, אמורים להיות ערים לרחשי הקהילה ולתת את המיטב והמירב.
ישראל, כחברה מרובת תרבויות מכילה בתוכה קהילות רבות, שונות ומגוונות. לכל אלו אנחנו יודעים לתת את המענים המותאמים.
בהקשר זה אני מוצא לנכון לתת דגש מיוחד לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. בישראל יש 1.4 מיליון אנשים עם מוגבלות, שהם כ-17% מכלל האוכלוסייה ו-21% מהאוכלוסייה הבוגרת בגילאי 20 ומעלה. מיותר לצין את הקשיים והמורכבויות עמם הם נאלצים להתמודד, ואני סבור כי חובתנו לעשות כל מאמץ למען שילובם המיטבי בקהילה.
כמי שעומד בראש החברה העירונית לחינוך משלים ותרבות פנאי ברמת גן ומוביל את העשייה הקהילתית בעיר, אני רוצה לנצל במה זו ולשתף אתכם במיזם חברתי חדש שהקמנו בשיתוף הרשות ואגף הרווחה. מדובר על בית קפה קהילתי שבו מועסקים אנשים עם מוגבלות. אנו מעניקים לעובדים ליווי צמוד והזדמנות להשתלב בעולם העבודה כשווים בין שווים, ובכך הם צוברים ביטחון וניסיון תעסוקתי. אני מוכרך לציין את המסירות הרבה והתרומה הרבה שלהם והפידבקים המצוינים שאו מקבלים הן מהלקוחות והן ממשפחות העובדים…"

פרופ' הלל שמיד, נשיא ההתאגדות, בהרצאה מקיפה עמד על מצבם של המרכזים הקהילתיים נוכח המציאות המשתנה, "אנחנו לא יכולים לשקוט על השמרים. העולם משתנה במהירות ואם היום אתה לא מחר אז אתה אתמול. " בהמשך דבריו עמד על הצורך של המרכזים הקהילתיים להיות משמעותיים בהתמודדות עם האי-שוויון והפערים החברתיים בישראל, בבניית חברה אזרחית, בשינויים הדמוגרפיים והטכנולוגיים , בנזקי הגלובליזציה ובשוק העבודה המשתנה באופן מואץ.
התרגשות גדולה נרשמה ביומו השני של הכנס, עת הוענק פרס "מנהל מרכז קהילתי מצטיין" את הפרס העניקו יו"ר הוועד המנהל של ההתאגדות, מר יאיר דמארי ומר אורן טואיל – מנכ"ל החברה העירונית באשדוד – לשתי מנהלות מצטיינות – רוחי ארד מרמת גן ואיריס בר-דוד מבת ים.
פרס על מפעל חיים הוענק לאחד המנהלים הוותיקים והמסורים בהתאגדות – מר איציק מלכה מאשדוד.
יישר כח איציק!
התגובות החמות של האורחים מעידות על כנס שיצר ערך ועניין למנהלי המרכזים הקהילתיים מרחבי הארץ , שנהנו מהפקה מרשימה שעליה עמל צוות משותף מן ההתאגדות ומן החברה העירונית באשדוד בראשות ויטלי סלוצקי ולימור אללוף.

יום עיון בנושא: "חינוך בגיל הרך כמעצב חברה וקהילה בעתיד"

יום עיון מוצלח, שיתוף פעולה עם מל"א ועם החברה למתנ"סים, תכנית מגוונת ומעשירה.
יצאנו עם הרבה תובנות… תודה לכל מי שלקח חלק וסייע. תודה לכל המשתתפים והמשתתפות ולאור יהודה – שתמיד מקבלת אותנו בחום ובאהבה!

ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון, כיבדה אותנו בפתיחת יום העיון שקיימנו באור-יהודה בנושא: "חינוך בגיל הרך כמעצב חברה וקהילה בעתיד."
בדבריה הדגישה שאשא-ביטון את מחוייבותה לעולם הקהילתי ובמיוחד לקהילת הילדים 0-3.

פרופ' הלל שמיד, נשיא ההתאגדות אשר עסק שנים רבות בנושא זכויות הילד ואף עמד בראש הועדה הציבורית לבחינת מצבם של ילדים ובני נוער במצבי סיכון ומצוקה, יחד עם שותפה לדרך – עו"ד ורד וינדרמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד.
טובי המומחים ביום עיון מקצועי ומדוייק!

ימי עיון 2012

ההרשמה לקורסים להשתלמויות 2014-15

להורדת טופס ההרשמה לחץ כאן

אירועים בינלאומיים

הכנס הדו-שנתי של המרכזים הקהילתיים היהודיים בצפון אמריקה

The JCC Association Biennial Conference will take place May 6-9, 2012 in New Orleans. This is the largest gathering of lay leaders and executive directors of JCCs from all over North America. An attendance of over 500 delegates is expected and a program rich in content and networking opportunities.

הכנס העולמי של ה-IFS

 
Registration is now open for the upcoming IFS conference – and there are early bird rates for members and non-members alike! Explore the power of place-based work around the world at the 2012 gathering of the International Federation of Settlements and Neighborhood Centers in Stockholm, Sweden. During the four intensive days from May 22 to 26, we will exchange ideas, research and best practices, and connect our work at home to each other and the larger world.

כנס עולמי של השירותים הקהילתיים היהודיים

Energizing the Present, Envisioning the Future: Strengthening Jewish Community
For three days, from June 24-26 2012, there will be exciting learning, sharing, networking and site-visit experiences with professional colleagues from Jewish communities around the world. 

אירועים בינלאומיים

השבוע התקיים, במרכז הקהילתי בית דני בתל-אביב, הכנס והיריד המסורתי לקראת מפעלי הקיץ.

זוהי מסורת עליה שומרת ההתאגדות מזה שנים וחברו אלינו השותפים הקבועים – מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, עיריית תל-אביב יפו, האגודה למנהלי יחידות נוער ברשויות, החברה למתנ"סים ומרכז השלטון המקומי.

ביריד מרוכזות האפשרויות החדשניות ביותר לקראת פעילויות הקיץ ומנהלי המרכזים והקייטנות מגיעים למקום באופן ו"סוגרים" קייטנה.

רונית מבת ים, אשר מגיעה זו השנה הרביעית: "קודם כל זו חוויה בה אנחנו פוגשים את עמיתינו מכל הארץ ועצם המפגיש מעשיר ומפרה. בנוסף מרוכזים עבורנו כל כך הרבה תחומי פעילות ואפשרויות תחת קורת גג אחת – וזה חוסך זמן ומשאבים, וממקד אותנו בעיקר. וגם זה כיף גדול!!!!!!!!"

את הכנס שליווה את היריד פתחה הגב' גבי בר זכאי, יו"ר הוועד המנהל של ההתאגדות אשר ציינה את חשיבות שיתוף הפעולה בין כל הגופים. שיתוף פעולה זה הוא היוצר את התוצאה המרשימה, המביאה מידי שנה מאות מנהלים ורכזים לכנס ויוצרת ערך מוסף גדול ליום.

ד"ר יצחק יסעור לנדאו – אשר דיבר על הומור בתקשורת הבין אישית הביא אותנו לתובנות מעמיקות וחשובות על אף שהמתבונן מן הצד עלול היה לחשוב שנקלע למופע סטנד-אפ…

מר איתן טימן, ראש האגף החברתי-קהילתי במינהל חברה ונוער, משרד החינוך חתם את החלק הזה של היום וחידד את נושא הביטחון, הבטיחות ותקני הפעלת הקייטנות.

להצלחת היום תרם גם מזג האוויר האופטימלי ועל כך ועל כל היתר – תודה גדולה לכל מי שעסקו במלאכה. יישר כח לכם ולכל חברי ההתאגדות אשר באו להחכים וללמוד!!

צדק חברתי

דילוג לתוכן